Годинник у будинку потрібний не тільки для того, щоб дізнаватися час. Звичний для багатьох аксесуар дозволяє завершити політ дизайнерської думки та перетворити одноманітний простір. Величезна кількість типів та різновидів хронометрів з оригінальними та класичними елементами дають можливість підібрати ідеальний варіант для будь-якого приміщення.

Годинник та їх різновиди

Хронометри, які українці можуть купити сьогодні в інтернет-магазинах та традиційних торгових точках, можна умовно розбити на кілька типів. У переліку основних характеристик, за якими легко підібрати потрібний варіант годинника, найчастіше виділяють:

  1. Тип джерела живлення. Цей критерій дозволяє розділити всі хронометри на електронні, кварцові та механічні. Перші працюють від мережі чи незалежного джерела (акумулятор, батарейка). Механізм другого різновиду приводиться в дію процесами, що відбуваються всередині кварцового каміння під впливом електрики. Механічні моделі відраховують хвилини завдяки пружині, що розгортається. Варіанти на сонячних батареях та пісочний годинник у квартирах та будинках використовуються вкрай рідко.
  2. Спосіб розміщення. За цим критерієм виділяють настінні, підлогові та настільні моделі. До настільних відносять як дизайнерські варіанти, і традиційні будильники. Підлогові варіанти більшою мірою представлені оригінальними виробами у вінтажному або сучасному стилі, а ось настінні годинники займають величезну товарну нішу серед пристроїв для контролю часу.
  3. Розмір циферблата та корпусу. Підлоговий годинник відрізняє громіздкість основи, тоді як настільний може бути як мініатюрним, так і вельми об’ємним. Настінні варіанти випускаються як у корпусі, і без нього. Годинник без корпусу вважається предметом декору приміщення: незвичайні моделі хронометрів складаються з декількох деталей, а цифри та поділки кріпляться на стіні окремо від механізму зі стрілками.
  4. Стиль. Цей критерій дозволяє підібрати годинник, який задовольнить запити користувачів і органічно впишуться в загальний інтер’єр кімнат класичного, сучасного або ретро-стилю.

Призначення. Пристрої для відліку часу можна умовно поділити на моделі для вітальні, спальні, кухні, дитячої, а також офісні та кабінетні варіанти. Величезною популярністю користуються універсальні хронометри, які можна органічно вписати у будь-який стиль та формат інтер’єру.

Годинник в інтер'єрі: як підібрати і що врахувати?

Інша методика класифікації передбачає розподіл за кольоровою гамою, матеріалом корпусу, типом подачі інформації про час, функціональність, а також виробнику та колекції. Зробити вибір на користь того чи іншого варіанта можна лише правильно узагальнивши усі свої вимоги та зв’язавши їх із можливостями обраної моделі.

Багато покупців в критерії вибору годинника для дому або офісу включають рейтинг виробника. «Ходики» від перевірених компаній однозначно перевершуватимуть дешеві аналоги за якістю, і при цьому далеко не завжди коштуватимуть дорого.

Особливості підбору: на що звернути увагу

Вибрати годинник для дому чи офісу тільки на перший погляд здається дуже легким заняттям. На практиці виявляється, що підбір займає багато часу і потребує граничної уваги до дрібниць. Критерії, на які варто наголосити при підборі, відрізняються в залежності від категорії та призначення.

При грамотному підборі моделі звичайним і дуже стильним годинником можна прикрасити кімнату, зробити акцент на стіні, заповнити нішу. Вироби з оригінальним малюнком або прикрасою циферблату легко скоригують перебіг дизайнерської думки, підкреслять індивідуальність світогляду власника квартири або будинку і привнесуть «родзинку» у нудну оздобу.

Настільні моделі

При підборі годинника, який можна поставити на стіл, рекомендується звертати увагу на:

  • якість виробу,
  • стиль корпусу,
  • розмір та кольорову гаму циферблата,

а також наявність зручних функцій (підсвічування, проекції часу на стіни або стелю тощо).

Особливе значення при підборі має якість та склад матеріалу, який використовувався для виготовлення корпусу та нутрощів. Цей параметр не тільки впливає на ціну виробу, але й пов’язаний із довговічністю пристрою, його зовнішнім виглядом та стилем.

Годинник настільного типу часто використовують у дитячих кімнатах та спальнях, і найчастіше такі вироби виконують роль будильників. Як декоративний елемент деякі варіанти хронометрів можуть бути застосовані у вітальні. Для передпокоїв, їдалень і кухонь подібний тип пристроїв не надто підходяще рішення: годинник може випадково впасти, пошкодитися і зіпсуватися, а також займає дороге місце на горизонтальних поверхнях.

Годинник в інтер'єрі: як підібрати і що врахувати?

Годинники з мінімумом декоративних деталей та класичним функціоналом підійдуть тим, хто облаштовує житло у стилі мінімалізму. Також такі вироби сподобаються шанувальникам обстановки лофт. Для офісних приміщень ідеальними стануть варіації годинника невеликого розміру.

Найчастіше такі моделі мають «електронне серце» та виконують низку додаткових корисних опцій (вимірювання температури та вологості, атмосферного тиску, календар). Прості настільні пристрої можуть мати форму куба, бути виготовлені у вигляді фоторамки або виглядати як традиційний будильник.

Вироби у вишуканому стилі можуть мати багато різних елементів декору, незвичайну форму та дизайн циферблату. Такі варіанти настільних хронометрів слід підбирати, орієнтуючись на колірну гаму кімнати та предметів у ній, габарити приміщення та стіл, на якому цей годинник буде встановлений.

Настінні хронометри

Тим, хто зайнятий вибором годинника настінного типу, фахівці рекомендують дивитися на форму і розмір циферблата, і враховувати величину цифр і поділів на ньому. Дизайн годинника повинен відповідати загальному стилю приміщення, а корпус (якщо він є) – вписатися в тон меблів.

Годинник в інтер'єрі: як підібрати і що врахувати?

Занадто яскраві годинники далеко не завжди доречні в офісних приміщеннях і спальнях. А ось у холах для відвідувачів, дитячих кімнатах чи їдальні яскраві та незвичайні хронометри стануть родзинкою, адже такий хронометр доповнить та прикрасить кімнату. Розмір настінного годинника, який виконує функціональну, а не декоративну опцію, повинен бути таким, щоб з далекого кута можна було розрізнити час без особливої напруги для очей.

Підлоговий годинник

Годинник, основа якого встановлюється на підлогу, здебільшого є предметами розкоші. Підлогові варіанти годинника мають високу вартість. Вироби в коробах або на підставках займають багато місця та привертають увагу оточуючих. Такий формат хронометрів можна вписати далеко не в кожен інтер’єр, тому популярність пристроїв підлогового типу відзначається тільки серед певного кола покупців.

Підлогові моделі знайдуть собі місце в кабінетах, домашніх бібліотеках та вітальні. Варіанти, оформлені у ретро форматі чи вінтажному стилі, – ідеальне рішення для приміщень, не перевантажених меблями. Сучасні годинники підлоги часто мають футуристичні форми і можуть бути поєднані зі світильником. Такі моделі можна встановлювати поблизу крісел та диванів, але такі вироби не можуть бути єдиним хронометром у кімнаті, тому що побачити час на них можна лише, перебуваючи поблизу.

Поради дизайнерів інтер’єру

На думку експертів, уникнути помилки при замовленні годинника, можна, якщо заздалегідь визначитися зі способом розміщення приладу, і тільки потім вибирати вироби за іншими, не менш важливими параметрами.

Для розміщення настільних хронометрів дизайнери радять обирати добре освітлене місце. Це може бути тумба або стіл, що стоять біля стіни. Настільний годинник не варто розміщувати на журнальному столику або в місцях, де для перегляду інформації на екрані та циферблаті доведеться повертати пристрій. Посередині столу можна розташовувати будильники або варіанти, доповнені проекцією на стелю.

Годинник в інтер'єрі: як підібрати і що врахувати?

Найкращим місцем для розміщення настінних хронометрів без корпусів із оригінальним циферблатом є відкриті стіни. Годинник такого плану – дуже цікаве оформлення, і саме вони додадуть особливий шик кімнатам із сучасним дизайном. Вироби можна розміщувати в холах, вітальні та спальнях з авторським проектом оздоблення.

При виникненні складнощів з підбором нових «ходиків» чи сумнівів щодо правильності вибору, рекомендується звернутися за допомогою до фахівців. Консультанти інтернет-магазину Fusion-style.ua™ знають все про правила підбору годинника та допоможуть легко знайти ідеальну модель хронометрів та аксесуарів для кухні чи будинку, які дозволять підкреслити ексклюзивність житла.

З повним переліком хронометрів компанії Fusion-style.ua™ можна ознайомитись у каталозі. Величезний асортимент виробів дозволить знайти годинник, оформлення якого сподобається з першого погляду. Вибраний варіант хронометра у мінімально короткі терміни магазин доставить у вказаний населений пункт.