Журнальний столик – непомітний на перший погляд предмет меблів. Але саме він часто дозволяє поставити крапку у створенні інтер’єру. Різноманітність моделей дозволяє легко підібрати виріб, який ідеально впишеться в оздоблення кімнати і додасть йому особливий шик.

Типи та види журнальних столиків

Сучасна меблева промисловість випускає на ринок незліченну кількість предметів, які можна об’єднати під одним терміном «журнальний столик». Найпростіше класифікувати вироби за форматом, кольоровою гамою та матеріалами, які виробник використовував під час виготовлення. У більш широкому розумінні виробу можна розрізняти за моделлю, виробником або торговою маркою, а також стилем оформлення.

Як вибрати журнальний столик

Сьогодні на сайтах інтернет-магазинів та традиційних торгових точках, що спеціалізуються на продажі корпусних меблів (столів, стільців, шаф) та предметів інтер’єру можна знайти велику кількість компактних столиків, які впишуться практично в будь-яке оздоблення приміщення.

Перш ніж купити журнальний стіл, слід визначитися з типом виробу та продумати, де його можна розмістити. Найпопулярнішими типами столиків вважаються:

 • варіанти класичного типу,
 • платформи та вітрини,
 • трансформери,
 • придивані та приліжкові моделі,

а також обідні та декоративні вироби дизайнерського формату.

Журнальний столик спочатку розглядався як місце для зберігання книжок, газет та журналів. Столи класичного стилю встановлюють у вітальні. За задумом дизайнерів такі варіанти можуть бути доповнені полицями, ящиками або спеціальними секціями. Невигадливий дизайн виробу дозволяє останньому злитися з меблями, які є в кімнаті, адже найчастіше столики такого типу підбирають у тон основного гарнітура.

Столики-платформи від решти різновидів відрізняє незвичайний зовнішній вигляд. Конструкція такого типу має лише одну ніжку, яка підтримує поверхню стільниці посередині. Моделі зазвичай використовуються як підставки для настільних годинників, горщиків з квітами, настільних ламп, ваз або фоторамок.

Особливістю журнальних столиків-вітрин є прозора стільниця. Дану частину конструкції зазвичай виготовляють із розжареного скла. Форма стільниці залежить від задуму дизайнера. Та й сам стіл може змінюватись від традиційної конструкції на 4-х ніжках до виробу у футуристичному форматі. Основне призначення таких меблів зводиться до створення стилю. Декоративний стіл зі скляною стільницею найчастіше служить підставкою під сувеніри або вази з цукерками і знаходиться у вітальні.

Популярністю серед покупців користуються вироби, які можуть перетворитися на стіл. Такі моделі називають трансформерами. Нерідко конструкції складаються з декількох повноцінних столів, наприклад, що засуваються один під одного. Такий комплект займає мало місця, але при необхідності легко перетворюється на стіл великого формату.

Приліжкові та придивані столики можуть відрізнятися дизайном та компактним форматом. Усі різновиди поєднує лише функціональність. Вироби служать як підставки під годинник, світильники, дрібниці, які повинні бути завжди під рукою.

Як вибрати журнальний столик

Столики, які відносять до обідніх різновидів відрізняються невеликим розміром стільниці та короткими ніжками. Використання цього предмета дозволяє створити комфортні умови для чаювання. Дизайнерські різновиди створюються із пластику, дерева та металу або їх поєднання. Формат та форма таких меблів може бути непередбачуваною. При цьому більшість виробів, які в інтер’єрі будуть цікавими, не призначені для використання як функціонального предмета: конструкції використовуються виключно для створення атмосфери.

Всі перераховані вище типи столиків можна умовно розділити на групи за конструктивними ознаками, до яких входять:

 • форма стільниці;
 • стиль;
 • функціональність виробу.

Здійснюючи вибір за формою стільниці у покупців можна підібрати меблі класичними (прямокутними, овальними, круглими, трикутними, квадратними поверхнями) або футуристичними обрисами кришки. Поділ за стилем виконання дозволяє підібрати оптимальний варіант, який впишеться в індивідуальний дизайн приміщення і поєднуватиметься з іншими предметами в інтер’єрі.

Окрім конструктивних особливостей, усі вироби відрізняються за ціною. Найдешевше обходяться класичні варіанти. Для їх виготовлення застосовуються недорогі матеріали та прості технології. Найдорожчими серед усіх типів журнальних столиків є дизайнерські моделі. Вартість продиктована ексклюзивністю та складністю виробництва нестандартних конструкцій.

Вибір журнального столика: 7 основних критеріїв

При виборі оптимального журнального столика варто звернути увагу на:

 1. Розміри виробу. Висота на ніжках, габарити стільниці та її форма – основні критерії, що впливають на вибір покупця. Предмет повинен легко вписатися в інтер’єр, займати небагато місця та оптимізувати використання простору.
 2. Кольорова гамма. Журнальний столик повинен підходити за кольором до основних корпусних меблів в кімнаті і поєднуватися з кольором оббивки дивана. Універсальними моделями є столи зі скляною поверхнею, адже вони не порушують колірну гармонію.
 3. Матеріали, використані для виготовлення. Дані характеристики впливають на зовнішній вигляд, стійкість до зовнішнього впливу та функціональність виробу. Найкращими матеріалами для виготовлення журнальних столиків дизайнери та конструктори вважають деревину, метал та скло, компонуючи які можна створювати шедеври.
 4. Стиль та модель. Названі критерії безпосередньо пов’язані із зовнішнім виглядом меблів. При підборі оптимального виробу варто продумати до дрібниць і звернути увагу на форму, висоту і функціональність, а також декоративні елементи.
 5. Мобільність. Столики на колесах здатні легко пересуватися по кімнаті. Варіанти меблів з функціоналом трансформації можна зробити менш потужними, що також дозволить грамотно спланувати місце.
 6. Конструктивні особливості. Журнальні столики – це не просто меблі. Деякі виробники випускають моделі, які легко можуть змінювати свої габарити. Столи-трансформери дуже популярні у покупців, які мешкають у невеликих квартирах. Вироби з кришкою незвичайної форми з мінімумом деталей, стійкою основою та великою стільницею – ідеальний варіант для квартир, оформлених у сучасному стилі чи мінімалізмі.
 7. Торгова марка. Критерій підбору по виробнику безпосередньо пов’язаний із ціновою політикою, якістю та довговічністю виробу. Перевірені часом виробники та дорожать репутацією своєї компанії, на весь асортимент надають сертифікати.

Більшість покупців при підборі столика для вітальні у своїй квартирі звертають увагу виключно на зовнішній вигляд виробу. І якщо воно сподобалося, то продовжують оцінювати меблі з урахуванням інших параметрів.

Сучасні тенденції: огляд стильних журнальних столиків

Асортимент журнальних столиків та різноманіття їхнього функціоналу дозволяє знайти місце цьому предмету меблів у будь-якій квартирі. Початковий спосіб застосування виробу відображено у назві: класичні столики були використані для зберігання журналів та газет. В інтер’єрах, які були популярними приблизно 20 років тому, меблі на невисоких ніжках традиційно встановлювалися між кріслами або біля дивана, а поряд з ним розташовувався торшер або підвішувався настінний світильник.

Як вибрати журнальний столик

Сучасні варіанти включають:

 • оригінальні столики для кави,
 • моделі футуристичної форми

та дизайнерські предмети, що створюються під певний стиль кімнати. Круглі підставки на одиночних ніжках (постаментах) можуть мати незвичайні дво- та багатоярусні стільниці різного розміру. Оригінальні конструкції, призначені виключно для декору приміщення, мають поверхню незвичайного забарвлення.

Сьогодні не важко знайти журнальний стіл, за допомогою якого можна легко перетворити оздоблення кімнати. Але особливою популярністю у покупців мають моделі від європейських виробників. Такі столи мають відмінну якість, індивідуальний формат і довго виглядатимуть привабливо.

Якісні журнальні столики українцям пропонує інтернет-магазин Fusion-style.ua™. У каталозі компанії представлені товари від найкращих європейських виробників меблів. Безліч форматів у різних стилях дозволяє швидко і легко знайти меблі, які задовольнять запити найвибагливішої людини.

Як вибрати журнальний столик

Підібрати предмет, який ідеально впишеться в інтер’єр, поєднуватиметься з іншими меблями або зможе замінити собою повноцінний обідній стіл, і при цьому займатиме зовсім мало місця, допоможуть консультанти компанії. На всю продукцію виробники надають сертифікати якості та гарантії. Усі позиції з каталогу доставляються поштово-транспортними компаніями до будь-якого населеного пункту України.